View Single Post
Eski 17-10-2020, 19:48   #43
ancestral
Ağaçsever

ancestral's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2019
Tekrar merhaba,

Bilgisayar başına oturmayı bırakın kurmaya bile vakit olmadığı için yazamadım. En azından konuyu takip edenler için telefondan birşeyler karalamaya çalışayım.

- İnşaat 26 Haziran’da başladı, Ağustos sonu tamamen bitti ve temelli Ankara’yı terkettik. Yaklaşık 2 aydır buradayız.
- Sınırın yol boyuna 40 adet begonvil/yasemin dikildi.
- 30 adet narenciye dikildi.
- 30+30 metrekare kümesimizi yaptık.
- Sebze yataklarının yapımına başladık, 2 adet 95cm x 4 metre yatağı hazırladık.
- 14 dönümün yaklaşık 6-7 dönümünde yabani ot, ağaç Budak, yabani sarmaşık, böğürtlen vs temizliği tamamlandı.
- Ufak tefek ağaç altı çardak vs çalışmaları devam ediyor.
- IP Kamera Sistemi kuruldu. 9 adet kamera ile 7/24 kayıt alıyoruz.
- Yaklaşık 700 metre 63mm sulama borusu çekildi ve gömüldü. Ağaç dikilmesi planlanan, sebze yatağı bulunan ve sınırda sulanması gereken yerlere 40mm çıkışlar ve vanalar bıraktık. Tüm sınıra ve dikilen fidanlara damla sulama çekildi ve çalışıyor.
- Muski onaylarımız tamamlandı, resmî olarak suyunuz bağlandı ve abonelik alındı.
- 3 revizyon ve yaklaşık 500 metre kablo sonrası ADM Elektrik projemizi onayladı, sayacımız takıldı ve Aydem elektriğimizi bağladı.
- 8kw onGrid hibrit güneş enerjisi kurdurduk, 27 panel ve paralel çalışan 2 adet 5kva inverter ımız var. Ayrıca 20kva regülatör de kurduk.
- İnternet için Uzaynet bağlattık, Telekom hizmet bölgesinde değiliz.
- Fethiye hayvan barınağından 3 yaşında safkan bir karabaş sahiplendik. 2-3 gün sonunda aileden biri ve görevini fazlasıyla iyi yapıyor, kuş uçmuyor maşallah.
- Lingorin, Lohman ve Ataks yetiştiren, aynı zamanda ailecek görüştüğümü bir YouTuber aileden 3 aylık piliçlerimizi aldık. 3-4 horoz, 30 tavuk mutlu ve mesutlar.
- Kümes nipel sulukları taktık, askı yemlikleri koyduk.
- İskan başvurumuzu yaptık, tüm belgeler hazır, belediye gelip ölçüm yaptıktan sonra onu da alıyoruz inşallah.

Daha detaylı, yukarıda bahsi geçen şeyleri nasıl kendi emeğimizle yaptık, onları da paylaşacağım.

Üretmek, çalışmak çok güzel. Hem zihin hem bedenen oldukça iyi hissediyoruz. Şahsen ben sabahları 6 da müthiş bir huzur ve istekle uyanıyorum, 26 kilo verdim, ki 35-40 yaşından sonra kilo vermek zordur, epey kaslandım. 😂

ancestral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön