View Single Post
Eski 06-09-2020, 11:22   #178
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
* * İnsan hayal kurarken kader köşede gülermiş...Allah sabır versin, zaman pek çok şeyin ilacı...

Parasını verdiğiniz bir değerin hakkını verebiliyorsanız sorun yok bence...

- Yaylada komşumuz ev yaptı beş altı yıl önce. Beş yılda beş gece kalmışlar mıdır evde bilmiyorum. Çocukları küçükken minik kertenkeleleri gördüklerinde çığlık çığlığa kaçarlardı 'baba timsah gördüüüük' diye. Eşinin sık nöbetleri vardı ve soğuğu sevmezdi zaten, akılları fikirleri deniz kenarındaydı. En sonunda geçen ay sattılar, şimdi bahçeleri şenlendi...

- Hala oğlumun bahçıvanlığını yaptığı Bodrum da bir siteye gittik, çok güzel bir koy, yıllaaaaar önce villaların tanesi dört beş milyon dolardı, şimdi artık ne kadarsa. Sahipleri Türkiye' nin sayılı holding sahiplerinden birinin kızı, ünlü bir ilaç firmasının Türkiye sahibi, ünlü bir borsa yatırımcısı falan filan... Yılda bir hafta ya kalır ya kalmaz demişti bizim oğlan. 'Burası kışın da pek güzel olur, gelmezler mi' dediğimde güldü, 'abi soğukta burada ne işleri var, eşyalarını istiyorlar bizden tak Bahamalar'...

- Arkadaşımın işleri güzeldi, daha da güzel oldu, para çuvalla...Eşine büyüüük arazi araçlarından aldı, ehliyet yeni daha, gittiği yol da evden annesine iki km. çarşıya (o da girebilirse) bir km. çıkabilirse yaylaya 15 km. O kadar...

* Yukarıdaki örneklerde görüldüğü gibi bu insanlara bu harcamalar haram, hakkını vermiyorlar çünkü...

+ Yıllaaaar önce ev sinema sistemlerine merak saldım, film izlemeyi seviyoruz eşimle, şu ana kadar 1.000 in üzerinde film izlemişiz. Şartlar elverdiğince zevkine varalım dedik. Araştırdık paramızın yettiğince sistemi kurduk, eksiğimiz AVR denen çözücü sistem kaldı. İnternetten Manisa da birine denk geldik, 1.500 liralık sıfır aleti almış, kutusundan çıkarmış bir kez dinlemiş çıkan sesi sevmemiş ve tekrar kutusuna koyarak 1.350 ye satışa koymuş, 5.000 liralık üst seviye modelini alacakmış. Adama bak dedim, bizim zorlanarak alacağımız cihaza burnunu kıvırmış, şımarıklık diye geçirdim içimden. Neyse cihazı almaya gittik evine, gitmişken nedir bu beğenmeme olayı dediğimde gel abi dedi, sinema odasına götürdü. Pek çok kez seyrettiğim The Shawshank Redemption - Esaretin Bedeli filmini açtı, Morgan Freeman ın resmin arkasına kazdığı duvarı gören müdürün elindeki minik taşları fırlattığı sahne...Sesi açtı, sandım müdür taşları savurunca taşlar bizim odanın içerisine fırlatıldı. Hakkını helal et birader dedim, sen varsa ki vardır, bu sistemlerin en iyisine layıksın...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön