View Single Post
Eski 12-08-2020, 22:16   #70
brf840
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-05-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5

Madde 21 ve 22'yi inceleyin.

Siz bodrumu oturulabilir bağımsız bölüm olarak planlamıyorsanız metrekare hesabına girmez. Meyil sebebiyle bodrum yapmak zorunda kalmışsınız. Giriş kapısı da arkada, zemin kattan giriliyor. Aldığı koda göre çatı yüksekliği de 6,5 mt içindeyse sizin bu bodrumun tam kat sayılması saçmalık. Bu şekilde devam etmeyip projeyi ve ruhsatı düzelttirmeniz daha doğru olur sanki.

Ustad bu sefer de otopark sıkıntı olmaz mı? Benim bodrumda otopark + 1 wc + 1 su deposu görünüyor, mimar arkadas belediyeye meyilden dolayi zorunlu bodrum cikiyor diye itiraz etti ama asansör konusuna birsey yapamayız dediler, dediğim gibi buyuksehire itiraz ettik ama sonuç uzadığı için ben de inşaata başladım, bu aşamaya kadar bile hep bizim yönlendirmemizle is yaptırdık, düşün zemin kat seviyesi yol seviyesinin altındaydı, itiraz sonucu 1 metre yükselttik, proje de bims yaziyor, ruhsatta tuğla yazıyor şaka gibi

+ 22. Madede soyle bir detay var "Katlara dahil olmayan yerler bölümünde: Bütün cepheleri tamamen toprağın altında kalan bodrum katlar"

Benim bodrum kat neredeyse zaman kat gibi olacak, 2 tarafi tamamen toprağa gömülü, belki de bu yüzden belediyedekiler cok diretti

+olarak asansör koymak mecburi değil (4 katta zorunlu) ben sadece asansor boşluğu bırakacağım

brf840 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön