View Single Post
Eski 31-07-2020, 21:46   #40
azorka
Ağaç Dostu

azorka's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2015
Seneye mutlaka bizimle olması gereken tohumlar bir bir kendilerini göstermeye başladı,umarım sıkıntısız tohumlarını alabilirim. Beğendiğim türlerin alt dallarından ve gövdeye en yakın tarafından iki üç domatesi bir ip bağlayarak işaretledim.

Margaret curtain yaprakları ve büyük meyveleri ile bizi büyüledi henüz tadamadım,kızaran meyvelerini tohum ayırdım.
Russian Cossacks domates mutlaka bizimle olmasını istediklerimizden,tadına doyamadık. 4-5 fidem var ne yazık ki hem sıcaklar hem de sulamayı ayarlayamamam yüzünden çatlaklar oluştu,tohum alımına umarım sıkıntı yaratmaz. Umarım çatlamış domateslerden de tohum alınıyordur. Bu tür çok verimli olmasa da bizi gerçekten büyüledi. Şimdilik bir de black cherry(earl ruby de olabilir) diye düşündüğümüz türü çok beğendik,bu tür de seneye bahçemizde görmek istediklerimizden. Çatlama bu türde oluşmadı. Çatlamalar genel olarak russian cossack türünde daha fazla,margaretlerde tek tük. Black beauty türünün tamamen olgunlaşmasını bekliyoruz. Herkesin ilk dikkatini o çekiyor.

Eklenen Resimler

azorka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön