View Single Post
Eski 24-07-2020, 16:48   #31
brf840
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-05-2020
Ustad 20 ya da 25 ilk gazbeton kullanıp,5 cm çıkıntı yapıp, sadece kolon ve kirislerin olduğu kısımları camyunu ile yalıtım yapmayı düşünüyorum, yani amacım maliyetten kaçınmak yerine mantiklinolani yapmak, simdi asfalt yola daha sağlam olsun diye beton dökersen, asfalt özelliğini yitirir, fren mesafesi uzar vs gibi geliyor bana bu iş

+ olarak başka bir forumda arkadas su şekilde cevap vermiş

İnce 10 lik YTONG ile çift duvar yap.....Önce dıştan 10 luk ördür...İçine 5 cm kalınlığında 35 dansite XPS plaka DOW yerleştir sonra evin içini 10 luk YTONG ördür.... Para durumu uygun ise dış duvarı 20 llik iç duvarı 10 luk YTONG ve ortasını 5 cm lik DOW ile kaplat...En muhteşem yalıtım...Alttaki yığma binanını tavanı ile yeni yaptığın üstteki dairenin tabanına doğru düzgün yalıtım yaptır.....Birde tavanı yalıtımı unutma.*Alttaki binaya içeriden 5 lik XPS duvarlara döşe.güzelce ilacıyla yapıştır...Üzerine .Filesini çek Alçı sıvayı bastır...işte yalıtım......Oranın tabanıda yapacaksın...Soğuk kesilsin...

Beton kolonlar duvarın arasında kalıyor....Soğuktan sıcağa ısı köprüsü yapmasın diye içeridenbu beton kolonları sağında solunda örülen duvarın hizasında sert yalıtım maddesi XPS ile kaplayacaksınız.. 1 cm kalınlığında plakalar halinde satılıyor....Sonrası duvarların iç kısmına alçı sıva çektinizmi işlem tamam..Kolay gelsin...*En muhteşem yalıtım.......YTONG 20 cm + 5 cm XPS DOW...+ 10 Cm YTONG + Perdah alçısı, sıva.

brf840 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön