View Single Post
Eski 07-07-2020, 12:24   #305
AkisSoftware
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Ağzınıza sağlık...

Adamlar bizdeki kahvehaneleri görünce garipsiyorlar. Ne yapıyor buradaki adamlar akşama kadar oturuyor mu diyorlar. Dünyada insanlara bahşedilmiş en değerli nimet sanırım zamandır. Öyle çok değerli ki ne zaman biteceğini bilmiyorsunuz. Bu durum böyle olduğu halde hiç bir çaba göstermemek...

Ben kendi adıma son 2 yıldır bulduğum her bilgiyi okuyup araştırıyorum ki bir yerlerde faydalanabileyim. Sizin de yakınen bildiğiniz gibi; bizim oralarda ismi duyulmamış bitkileri yetiştirmeye gayret ediyorum. Üretmeden, araştırmadan sadece tüketmeyle bir yere varamayız...

Bu işi sizler gibi ticari olarak yapıyor olsaydım bir çok bağlantı kurup bir kaç farklı çeşit getirip onlarla da üretim yapardım. Lakin dediğiniz gibi sizler Maviyemiş ve Honeyberry üzerine yoğunlaşmışsınız (en azından ben öyle değerlendiriyorum).

İnşallah sayısı epey artmış olan üniversitelerimiz ve orada çalışıp bizlerin 5,10 katı kadar maaş alan kişiler yan gelip yatmıyor bir şeyler üretiyordur. Aslında çok zor değil. American Virginiana fidanı üretip bunun üzerine çapraz ırklar denemek...

Hayırlısı hakkımızda.

Konuya gelecek olursak; bu amerikan çeşitleriyle alakalı güncel araştırma ve bilgileri bulabileceğimiz bir kaynak var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

Kolay gelsin

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön