View Single Post
Eski 29-06-2020, 10:59   #503
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asleeh Mesajı Göster
Ev ortaminda hicbir sekilde sulanmadi. Salonun ortasindaydi. Yani tam gunes isigi da alamadi. Giderken sulamistim sadece. 3 ay sonra ancak sulama imkanim oldu. Yumusaklik yok sadece kok kismindan yukariya dogru bir ton renk acilmis. Diger kaktuslerimi cok suladigim icin curuyerek kaybetmistim. Bu da sulanmadigi icin nasil rengi acildi onu anlayamadim. Dediginiz gibi saksini degistirerek gunesli bir ortama aldim. O beyazliklar pamuk tarzinda degilde sanki cizilmis asinmis gibi duruyor. umarim en kisa zamanda duzen alir. Cevabiniz icin cok tesekkurler
Yumuşamadıysa çürüme sorunu yok demektir... Renk açılması önemli değil, muhtemelen güneş almamasıyla ilgilidir... Yalnız, yüzey yanıkları olmuşmaması için, ilk günler tüm gün boyunca yoğun güneş altında kalmazsa iyi olur... Süreyi yavaş yavaş arttırıp alışmasına imkan vermek gerekiyor...
Yazın kaktüsünüzü sulamaktan çekinmeyin... Saksının altında delikler varsa, fazla su tahliye oluyorsa, yazın çürüme olmaz... Sürekli su içinde kalırsa, toprak sürekli çamur halindeyse kök çürümeleri olabilir sadece... Kışın zaten azaltırsınız suyu.. Sanırım kısa sürede toparlayacaktır kaktüsünüz... Bol şans..

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön