View Single Post
Eski 24-06-2020, 08:44   #19
Portakal Rengi
Ağaç Dostu
 
Portakal Rengi's Avatar
 
Giriş Tarihi: 19-02-2018
Şehir: Muğla
Mesajlar: 693
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jumperbr Mesajı Göster
Bu şekilde yaptığım en eski yapı 7 yıllık ondan henüz bir şikayet almadım. Zeminde çok anormal bir su yoksa yani oluk oluk akıyor denecek kadar bir su yoksa bu yalıtım size yetecektir. İzolasyonu arttırmak için membran yerine epdm ya da poliürea yalıtım kullanılabilir ancak bunlar pahalı uygulamalar ve çok da gerekli değil bence.

Sürme membran ise kullanım kolaylığı açısından oldukça rahat ve hızlı bir uygulama ancak uygulayacak usta bulmak zor en azından benim çalıştığım ustalar boya yapar gibi sürüyorlardı duvara. Düzgün uygulanırsa ve güzel korunursa iki tür izolasyon da işinizi görecektir.

Şantiye elektriğini normal elektrik hattından en büyük farkı kw fiyatı. Ev tesisat projenize de uyacak malzemeler ile şantiye panonuzu hazırlatırsanız oradaki malzemeleri evinizde kullanabilirsiniz. Ancak bazı elektrik dağıtım şirketleri ikinci el sayaç kabul etmiyor. Tekrar sayaç almanız gerekebilir.Bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha önce birden fazla şantiyenin aynı panoyu kullandığını görmüştüm. Bağlantılar düzgün yapılırsa hatta kaldırabileceğinden fazla yüklenilmezse taşır ancak kaza oluşursa sorunlar yaşanacaktır. Ben de kendi elektriğinizi almanızdan yanayım.
Sayacı dağıtım firması veriyor. Bu nedenle şantiye tipinden mesken tipine geçtiğinizde aynı sayaçla devam ediyorsunuz. Dağıtım firması güçlük çıkarırsa itiraz edip, düzelttirebilirsiniz. Sayacın kullanım ömrü boyunca, aynı sayacı kabul etmek zorunda.
Sürme yalıtım konusunda haklısınız. Çok dikkatli uygulamacı gerek. Delik bırakmadan sürebilmesi önemli. Keskin köşe olmamalı, file kullanılacak yerler var, vb. Bilinen yol en kısa yoldur sözüne inanırım.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön