View Single Post
Eski 17-06-2020, 11:23   #261
Mahmut Tebir
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yurdumbenim Mesajı Göster
1. Bitki ve böcek türünde anlaştıysak, bunun çok ama çok basit bir çaresi var. Eğer bir an evvel -hatta dakikalar içinde- sonuç almak istiyorsanız mutlaka öneririm. Ben hep bunu uyguluyorum, bugüne kadar işe yaramadığı hiç olmadı. ALKOL. Eczaneden (veya Tekel ürünleri satılan yerden) “Tıbbi Kullanım Amaçlı Etil Alkol” alın. Bunun için 0,5-1 lt alkol size fazlasıyla yeter. Bunlar genelde %96 alkol içeriyor. Bu alkolü ne suyla ne de başka hiçbir şeyle karıştırmayın. Alkolü olduğu gibi hiç seyreltmeden; doğrudan ister pamukla sürerek, isterseniz de küçük bir fısfıs (ben boş bir “sivrisinek kovucu sprey losyon-sinkov” şişesi kullanıyorum) ile bitkinin üzerine yapışmış olan bu böceklerin üzerine uygulayın. O böcekler vıcık vıcık olacak. Kalıntıları ister elinizle, isterseniz de pamuk, peçete, kürdan vb. bir şey ile sıyırıp alın. Bitkide kalan alkol de saniyeler içinde buharlaşacak. O kadar, başka bir şey yapmanıza gerek yok. Uygulayın, göreceksiniz. Mum çiçekleriniz dakikalar içinde tertemiz olacak. Bütün böcekler, yumurtalarıyla beraber akıp gidecek.

Bende izopropil alkol var. Bu alkol çeşidini kullanabilirmiyim.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön