View Single Post
Eski 10-06-2020, 01:26   #5
azorka
Ağaç Dostu

azorka's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yardimcierhan Mesajı Göster
Elinize sağlık.
Fotoğraftaki köpek de çok güzel.
Sevgiler.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
Ellerinize yüreğinize sağlık
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Incaia Mesajı Göster
inşallah çabanızın karşılığını alırsınız. 1 karış toprağı olmayan benim gibiler için bu fotoğraflara bakmak çok iyi geliyor. Lütfen güncellemeleri paylaşmaya devam edin.

Güzel yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim. Hemen bir güncelleme yapayım. Bahçede her şey yolunda. Benim hata ile domates etiketlerini karıştırmam dışında. Yine tamamen kendi hatam sonucunda fideler aşırı sıcaktan hasar gördüler. Şimdilik sorun yok bize yetecek kadar farklı domates,biber çeşidimiz sağ ve sağlam kaldılar. Fesleğen ve kadife çiçeklerimiz sebze adalarımızda yerini aldılar. Domateslere önlem olarak neem yağı uygulaması yaptım. Uğur böcekleri sebze adalarından ve bahçeden eksik olmuyorlar,çok şanslıyız. Etiketlerini karıştırdığım türlerimi fotoğrafladım,yapraklarından tanımak zor diye düşünüyorum. Umarım meyvelerinden tanıyabiliriz. Yağmurlar iyi yağdı uzun süredir su vermiyorum domateslere. İlk defa domates yetiştirdiğim için biraz gerginim. Susuz bırakıp öldürmezsem problem yaşamayız. Bu hafta damlama sistemini çözmem gerekiyor,İzmir içinde sulama ekipmanları satan yer bulmam gerek. 10-12 kadar farklı türde domates çeşidini sadece 6-7 adaya ektik,sayın bahçeden'in önerisiyle farklı türlerin tohumunu nişan şekeri keseleriyle almayı planlıyorum. Ailem yükseltilmiş yatak sistemini çok sevdi,önümüzdeki sene elimizde bolca kiremit var onlardan daha fazla ada yapacağız. Bakalım beğenip üretimine devam edeceğimiz domates türleri hangileri olacak.

Eklenen Resimler

Düzenleyen azorka : 13-07-2020 saat 15:03 Neden: ekleme
azorka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön