View Single Post
Eski 31-05-2020, 18:58   #18
rumble
Ağaçsever

rumble's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamfıstığı Mesajı Göster
Efendim hayırlı uğurlu olsun.Güle güle oturun.Ağzınızın tadı bozulmadan sefasını sürün.

Evinizi nereden aldınız,bahçe düzeni hakkındaki düşünceleriniz nedir gibi sorular şimdilik aklıma gelenler.Zevkle izliyor ve takipteyim efendim.Kolaylıklar dilerim.
Teşekkür ediyorum;

İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.

Bahçe giriş kısmına bir trilye zeytin bir yediveren limon dikeceğiz ,kapı takıldıktan sonra muhtemelen yasemin türü bitkilerle sardıracağız,evin ön kısmına denk gelen bölgeye bir ağaç dikmeyi planlamıyoruz,duvar sınır kenarlarına ortanca, gül,melisa vb gibi çiçekler dikeceğiz

Bostan için yaklaşık 15 m2 lik bir alanımız mevcut -bahçenin biraz daha yukarısında yer alan-buraya bakla domates vb gibi sebzeler, bostan bölümünün altına bir çeşme koyduk,bu duvarıda yukarıdan aşağı yaz kış yeşil kalan sarmaşık türlerinden biri ile(orman sarmaşığı vb) kapatmayı planlıyoruz

Evin bitişiğinde yer alan aşağı doğru yaklaşık 11 metre eğimli sınır bölgesine bir ceviz ve bir yeni dünya dikmeyi planlıyoruz,yeni dünya zaten 3 yıldır saksıda inşallah toprağa kavuşacak halihazırda başta sökmeyi planladığımız ancak sökemediğimiz bir incir mevcut,kestirdik ancak pişman olduk yıkımdan sonra eve olan uzaklığı uygun geldi bırakmaya karar verdik;eğimli bölümün ortasında yer almakta bu bölgede toplam incir dahil 4 ağaç dikmeyi planlıyoruz yukarıda saydığım ağaçların dışında 4.ağacın ne olacağına henüz karar vermedik,keza 11 metrelik eğimli sınırıda çit ile destekledikten sonra benzer bir sarmaşık cinsi ile kapatacağız

Eklenen Resimler

rumble Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön