View Single Post
Eski 30-05-2020, 07:58   #1166
Yosuna_Sempati
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-08-2019
Wink Limon Filizlarim İçin Ne Yapabilirim?

Merhaba,
Ben forumunuza bir süre önce üye olmuştum. Ama bu ilk konum. Bu yüzden yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
Birkaç ay önce limon çekirdeğinden çimlendirme yapmıştım. Meyve verir mi bilmiyorum, yetiştirmek için yetiştidim denebilir. Üç tane vardı, ikisi güzel çimlenmişti ama birisi daha küçük kaldı. Bunlar biraz boy attılar ama sadece birisi sağlıklı gibi. Sulamayı pek takip etmiyordum, meğersem susuz kalmışlar. Ben saksıları küçük geliyordur diye düşünmüştüm. Birkaç hafta önce en büyüğü yeni saksıya koydum, gerçekten de kendisi kadar kökü var ama diğerlerinin minicik kalmış. Saksı değişiminden sonra hepsini suladım, sağlıklı olanın yaprakları düzeldi ama diğerlerinki düzelmedi. Şu anda sağlıksız olan ikisinin tüm yaprakları döküldü, birisinde minik bir şey çıkıyor sanki. Diğerinin ise yaprakların tamamen dökülmüştü, umudum kalmadığı için temiz bir makas ile kuru yaprakları kestim.
Benim sorun bu bitkiler için ne yapabilirim? Saksılarını mı değiştireyim, gübre mi vereyim? Evde verebileceğim, besin alabilecekleri bir şey hazırlayabilir miyim?

Eklenen Resimler

Yosuna_Sempati Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön