View Single Post
Eski 27-05-2020, 00:29   #542
Kurşunka
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-05-2020
Ben üst katta odalarımın üstünde ki iki balkonda bulunan,gübre dökülmemiş 3-4 saksıyıda bugün bahçeye indirdim şuan tek tük gene penceremin beyaz mermerinde çıkıyorlar bunada şükür geçen gün 10-15 tane zıplıyorlardı ki o zaman her iki balkonda 8-10 tane fide saksılarımız vardı.geçen sene hiç böyle bi durum yaşamamıştık ben aldığımız koyun,keçi karışımlı gübre yüzünden kesinlikleo yüzden olduğunu düşünüyorum(almaz olaydım)ziraatçiden ilaç almaya gittiğimizde ziraatçiye durumu anlattığımda gübre pire yapar dedi çünkü gübreleri saksıya döktükten sonraki 5,6 günlük süreçten sonra başımıza böyle bişey geldi.Nasıl saran bi böcekse gübre dökülmemiş saksıların toprağınada geçmiş durumda.Balkondan salonuma indirdiğim çiçek saksımı sularken birden içinden fırladı hemen onuda bahçeye attım yaz sonu saksılardaki bütün toprakları bahçeye döküp üzerini kapatmayı düşünüyorum o toprakları seneye kullanamam.Bu arada saksılara ziraatçiden aldığım ilaçla kaç kere ilaç attım banamısın demedi bahçeyi ilaçladım hamam böceği,kara böcekler öldü bu pireler ölmedi şimdi bahçedeki problemi çözmem lazım bahçedeki fide diplerinede bu gübreden dökmüştük kireç alıp dökmeyi düşünüyorum umarım işe yararakşamları bahçeye inemiyorum bu durumdan dolayı,ısırıyolar ve şişiyo ısırdığı yereşimi,kayınvalidemi ısırmıyo beni ısırıyo kan elimde telefonun flashı açık bi şekilde geceleri mermer önlerini kontrol eder oldum.son olarak evinde bu böceklerden olan varsa mutlaka kendisinde çiçek saksısı olmasa bile üst katında alt katında sağında solunda komşusunda illaki bozuk gübreli saksısında toprağı olan birisi vardır ve ondan geliyordur

Kurşunka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön