View Single Post
Eski 25-05-2020, 20:02   #54
rumble
Ağaçsever

rumble's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2019
Selamlar,iyi bayramlar yakın zamanda benzer bir durumu yaşadığım için paylaşmak istedim;somut bazı öneriler vermek isterim.

Mümkünse tapuda köyiçi geçen evlere bakmanızı öneririm,konu olan köy evi olunca muhakkak tadilat gerektiriyor,sağlamda satılsa ,ilanlarda tadilat gerektiriyor dense de tadilat gerekiyor

Yer olarak tire,bayındır seçeneklerini de gözardı etmeyin muğla,aydın mesafe açısından düşününce değerlendirin derim.Mutlaka alternatifleri gezin,gidin köye gezin,kahvesinde oturun ,köy kadar insanının yapısı da önemli.

Emlak sitelerinin yanısıra letgo,facebook market place gibi platformları takip edin,bu tür evlerin bir kısmı resmi emlak dükkanlarında veya webten yayınlanan emlak site ilanlarından değil,şahsi letgo,facebook marketplace gibi platformlardan satılmakta,köylüden evi alan fakat emlakçılık yapmayan birçok şahıs var bu şahıslar bu tür bireysel platfomları kullanıyorlar bu açıdan yararı olabilir diye düşünüyorum,keza bankalardan satılan veya kamudan satılan evler var bunlara da bakın.

Köylü ile hayata gelince köy evi alıp tadilata başlayıp haftada 3 gün gidip gelirken edindiğim en büyük izlenim :Köylü ile saygılı ol,selamını esirgeme,ama asla yaşadığın köyden, köylüden mümkünse para mukabili bile olsa iş isteme,almış olduğum yıkık evde ilk önce kahveye oturup köylü ile tanışma ve nasıl bir destek olur yeri gelir traktör,yeri gelir başka birşey lazım olur anlamak istemiştim,ancak öğrendiğim "hallederiz" babındaki çoğu cümle boş,köylü sabah 5 te kalkıyor ürüne gidiyor sıcağa kalmadan işini bitirme derdinde bunu düşünün,mesafeyi koruduğunuz sürece sıkıntı yaşamazsınız ancak köylü diye genel nitelendirilen şahıs,şahıslar veya nereye gidersek gidelim köylü dediğimiz insanımızda artık kentli,tarım ölünce bu insanlarıda şehirli yaptı sistem,köylü diye birşey kalmadı çünkü öldü o beynimizdeki köylü imgesine sahip şahıs.

İyi Bayramlar

rumble Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön