View Single Post
Eski 23-05-2020, 15:06   #3
AkisSoftware
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Robinson Crusoe Mesajı Göster
Resim yüklemeyi çözdüğümüze göre devam edelim

Öncelikle aldığım tohumlar Kırgızistan'dan. İsrail tohumu olmasın dedik ama bunlar da Çin ve Rus tohumu. Kız arkadaşım Çince biliyor, o paketlerin tercümesini o yapıyor, yeğeni de Rusça eğitimi alıyor, o da bize yardımcı oluyor.

Eklenti 709047

Eklenti 709048

Bunlar da sanırım hızlı gelişmesi için, aldım ama henüz kullanmadım.

Eklenti 709049

Saksılar Serinova marka. Dikdörtgen olanlar Villa Bahçe Saksı 1 numara, 39 litre, 72x26x32 cm ölçülerinde, V691 ürün kodu. Yuvarlak olanlar Villa Saksı 10 numara olarak geçiyorlar, ağız genişliği 48 cm, yüksekliği 35 cm, 32 litre, onun ürün kodu da V510. Fiyat olarak gayet makul ve benim zevkime göre ev kullanıcısı için dekoratif, boyut olarak da birçok şey ekmeye uygun, ideal ürünler. Doluyken kaldırıp taşıyabiliyorum, bir boy büyüğü oldukça zorlardı. İnternet üzerinden fiyatlar çok yüksek ama evimin yakınındaki botanik bahçelerinde daha ucuza satıyorlar, onlardan aldım.

Eklenti 709051

Değişik topraklar denedikten sonra çoğu bitki için uygun bulduğum alttaki topraktan almaya başladım, torf katkılı imiş. Sadece viyole ektiklerime süpermarketlerde bulduğum daha uzun süre nemli kalan toprakları kullanıyorum.

Eklenti 709050

Evet, taşı da satın aldım, biraz züppe işi oldu bizimki Dekoratif taşların oldukça ucuz olduğunu fark ettim, toprağın altına kullanıyorum ama üstüne de kullanılır zaman içinde ihtiyaca göre.

Malzemelerimizi de kabaca tanıtmış olduk
Hayirli olsun...

Tohumlardan degisik ve kaliteli urunler alirsaniz tohumlarini etkinlikte paylasmanizi bekleriz

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön