View Single Post
Eski 19-05-2020, 10:24   #3904
Emine Akman
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jasmine Tea Mesajı Göster
Clematis’im yavaş yavaş boy atıyor. Kuşlar gelmesin diye etrafını poşetle
sardım. Keşke sizlerinki gibi güzel çiçekler açsa da onları paylaşsam ben de
HİÇ üzülme sevgili Jasmine, bak "tecrübe" konuşuyor Eskilerde çok sık yazan Limon isimli çok tatlı 1 üyemiz vardı. Onun bahçesindeki yıldız çiçekli yasemini görüp "aşık olup" kendi bahçeme almıştım. Ama onun aldığı 1 clematis vardı.. Yazdığı o iletiyi buldum Yaban Asması (Clematis sp.). Yanlız bu değil, clematis başlığında yazanları sayfa sayfa okumuştum,yıllar önce.....Aşık oldum kabul ama o kadar naz da aşık usandırır, ben sevmem beklemeyi deyip "aşkımı kalbime gömdüm". İnan söylediklerimde mübalağa yok, gerçek hislerim aynen böyle. Senelerce de o gizli aşkla yaşadım..... Geçen yıl kızkardeşim ve eşi "Bursa'ya gidiyoruz, sen de gel" dediklerinde "onlar gezmeye gidecek ama benim aklım Yalova'da, çiçekte...çiçekte.....yine çiçekte Ne yapayım ben gezmeyi Uzun lafın kısası yıllar sonra clematis "mikrobuna" böyle bulaştım Eve getirdiğimde saksıları annemin 1 bakışı vardı "bu ot parçalarına mı para verdin" diye....Şimdi ben onun gözüne sokup duruyorum "Beğenmediğin ot parçalarına bak" diye

Geçen yıl gerçekten prematüre bebek gibiydiler ve ben de çok umutlu değildim. Yetmezmiş gibi 3 tanesinin üst gövde tamamen gitti....Su vermeyi hiç bırakmadım ama her sabah da yaşam belirtisi var mı diye teftişe gittim...Bu yıl bol sürgün veren clematisler ilk yıllarında da diğerlerinden daha çalışkan olanlardı. Rouge cardinal, Kardynal Wyszynski (2 kırmızı clematisim aynı sanırım demiştim ama bu yılki çiçeklerden belli farklılar),Crolowa Jadwiga, Hagley Hybrid, Lech walesa benim çalışkan kızlarım. Diğerleri bu yıl da "ağır abla" modundalar Çalışkan kızlarım sayesinde mutluyum, diğerlerinin nazı da başım gözüm üstüne.

Yani sevgili Jasmine uzun lafın kısası, iyi ki almışsın clematisini. Bak gör ne güzel olacak o bıcırık.

Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön