View Single Post
Eski 18-05-2020, 15:02   #3901
Emine Akman
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Geçen yıl, warszawska nike ile lech walesayı 60 litrelik aynı saksıya dikmiştim. Biri açık eflatun,diğeri koyu mor yakışırlar diye. Bahçemin toprağı çok kötü diye 60 litrelik saksılar alıp her birine 1 gül fidanı ekmiştim. Zannettim ki en az 5 yıl yeter o saksılar (60 litre az sayılmaz ne de olsa) Gel gelelim güller bana 1 sürpriz yapıp daha 1. senede gübre de verdiğim halde cılız dallar, yetim evlat gibi çiçeklerle "bizi soktuğun yerde hiç mutlu değiliz, seni de mutlu etmeyeceğiz" dediler..... Kış olur olmaz ilk iş saksıları devirdim, gülleri çıkardım leonardit, gübreli toprakla şımartayım dedim bunları.....Anam o da ne, tabi 1 yılda isyan ederler, gül kökleri bildiğin kazık kök....Saksının yanlarında onca boş yer varken bunlar inatla aşağı gitmeye çalışmış, saksının dibini görüp ya deliklerden kök atmaya çalışmışlar ya da saksı dibinde kıvrılmış,somurtmuşlar..... Ben de orta yol olarak saksı diplerini komple kırıp bahçe toprağına oturttum. Clematislerin olduğu saksılar da öyle, altları komple kırık, kökler aşağı gitmek istediklerinde alt kısımda onlara engel olacak bir bariyer yok....

Eklenen Resimler

Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön