View Single Post
Eski 27-04-2020, 16:23   #55
bilenyum
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2013
Çok tohum olacak ve hepsini dikerim ve seneye de kullanırım diyerekten 7*128 li viyollerden almıştım. İyi yanları olduğu gibi sevmediğim durumlarda oldu elbette. Endişem yoğun köklenme ve gelişimin yavaşlamasıydı ancak genel olarak anca viyol büyüklüğünü çevreleyecek kadar kök yapısı geliştirebiliyorlar. Seneye bardak deneyeceğim
Eksik yanı toprak ilave etmek imkansız oluyor gelişen fidelere

Fotoğraftan kaynaklı öyle görünmüş. Boyları iyi gibi genel olarak. Güncel fotoğraf atacağım.
Başarısız olduğum tohumlardan bahsedeyim. Yeşerip kurudu kimisi, kimisi de çıkım oranı düşük oldu maalesef.
*Holy basil - Tulsi -hala tohum bıraksamda çıkım alamadım
Bulgar Domatesi - başarıyla çoğu çimlendi ve gelişimi iyi
Hafize Baliç Pembe Domatesi - Tamamı yeşerdi ve gelişimleri iyi. Kokusunu bile almaya başladım
Alakır Etlisi Domatesi - çoğu yeşerdi ve gelişimi iyi
Sugören Pembesi - çoğu yeşerdi ve gelişimi iyi
*Sarkan horoz ibiği- Amaranthus cauadatus - Başarısız oldum nedense. Yeşerdiler ve hemen ardından kurudular Kalan tohumları mayısta bahçeye dikeceğim.
Mor Tatlı Biber (Kara At) - Bir çoğu yeşerdi ve gelişimi devam ediyor.
Kivano - hepsi yeşerdi ve gelişiyor. Merakla bekliyorum bahçeye geçireceğim zamanı
Heybetli Domates - çoğu yeşerdi ve gelişimi güzel
*Berkeley Tie-Dye Domates. - sadece 3 tohum çimlendi Anlamadığım bir şekilde diğerleri çıkmadı
Gül Biber - Çoğu yeşerdi ve gelişimi yavaşta olsa devam ediyor
**Black from Tula - Çoğu tohumu filizlendi ama gelişimi hafif riskli gidiyor.
Blue Beauty Domates - çoğu filizlendi ama gelişimi riskli görünüyor.
Sungold Domates - Yalnızca 8 tohum ekmiştim ve hepsi yeşermiş ve gelişimi güzel.
Kaibi Round Biber - Neredeyse tamamı yeşerdi ve gelişimi güzel
*Blue Cream Berry Domates tüm tohumlarını ekmeme rağmen sadece 1 tanesi hayatta kaldı ve çıkma sorunu yaşadım
**Merveille de Quatre Saisons Marulu - Mayısta tekrar ekmem gerekecek. Hızlı büyüyüp boylandılar bu nedenle sağlıklı görünmüyorlar.
Painted Mountain - Tamamı çimlendi. Bahçeye ektiklerim biraz kıvranıyor umarım toparlarlar.
Domates-Kamber Biber - Bir çoğu yeşerdi ve gelişimini sürdürüyor.
Margaret Curtain - Gelişimleri ve yeşerme oranı güzel.
Russian Cossak Domates - Özlediğim domates yaprağı kokusunu ilk bundan aldım. Gelişimi güzel
*Fahrenheit Blues Domates - Bir diğer sorun yaşadığım çeşit Yalnızca 1-2 tanesi filizlendi ve gerisi çıkmadı. Çıkan 1-2 filizde yaşam mücadelesi veriyor. Umarım kurtarabilirim
*Kırmızı bamya 5 tane çıktı fakat sadece 1 tanesi şuan hayatta.
*Çıbrıka, Çıbrıtsa, Çobrisa, Çibirsi - Maalesef başarılı olamadım.
Balık biber - Güzel çimlendiler. Merakla gelişimlerini izliyorum.

bilenyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön