View Single Post
Eski 22-04-2020, 13:48   #4
arkarianjj
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-10-2019
Çerilerimin gelişim evreleri

Merhaba. Uzun süredir paylaşım yapmıyordum. Viyollere ektiğim tüm tohumları ne yazık ki Urfa'da bırakıp memleketim Kocaeli'ye dönmem gerekmişti. 2 haftalığına diye çıkıp toumlarımı su dolu leğende bırakmıştım. 2 hafta yetecekti yetmesine de kim bilirdiki 6 hafta daha süreceğini ve hatta devam edebileceğini. Ne yazık ki viyollerdeki tohumlarımın heba olması kaçınılmaz oldu. Fakat halihazırda bir önceki gönderimde belirttiğim üzere tüm çeri tohumlarını yanıma alabildim. Şu an çok sağlıklı görünüyorlar. Bugün ise annemle gerçek yerlerine dikmeyi düşünüyoruz. Don haritasına göre bu hafta da don riski görünmüyor. Çerilerin kökleri birbirine karışmadan yerlerine alacağız kısmetse.
Bir de babamın bir yerlerden bulup topladığı fesleğenlerin tohumlarını ayıkladım ve bardaklarda çimlendirdim. Türünü henüz bilmiyorum ama geniş yapraklı diyor. Çünkü yanımda getirdiğim iki tür fesleğen de minicik oldukları için yeni topraklarına alışamayıp ölüp gitmişlerdi. Tüm tohum paketlerim hala Urfa'da ve yanımda getirmediğim için çok pişmanım. 2 haftaya geri döneceğim düşüncesiyle fazla yük almamak adına böyle bir yol izlemiştim ama kısmetten öteye yol yok.

Çerilerimin gelişimlerini tarihleriyle bilikte şuraya bırakıyorum. Şu için 6 haftalık oldular.

Eklenen Resimler

arkarianjj Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön