View Single Post
Eski 04-04-2020, 15:28   #319
emir2604
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-12-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tropikalist Mesajı Göster
Sayın emir2604 acaba evinize harcadığınız masrafları ve varsa çizilmiş projesini atar mısınız ne ne kadar gibisinden ve tahmini ne kadar tutacak bir proje yaptınız acaba

Cevaplarınızı bekliyorum

İyi günler
Çok zor bi soru.Ben cok kazıklandım ve her seyı tersten yaptım.Aslında bu forum da tecrübelerin ve tavsiyelerin olduğu bir bölüm olmalı ki insanlar aynı hataları yapmasınlar.Mesela Taş duvar ıçıme sınmedi.Hem fiyat hem işçilik olarak.Duvarda çimentoyu dozerle karıştırıp taşlara döktüler.Toprak haliyle karışınca zamanla dökülmeler başladı.Sonra üste atılan sıva dolgu zamanla düştü ve çökmeler de başladı.Çok şey yazmak lazım gelir.En önemlisi ustaya önceden para vermeyin.Her dediğine inamayın.İyi ğazarlık yapın.Çoğu zaman kalzemeyi kendiniz alın.Biz bilmeyiz ama kablo da bile bi marka en iyisi.Ben mimara çizdirdim evi ama sonradan her seyi kendim çizdim.elektrik tesisatını ihtiyacınıza göre belirleyin yoksa sonradan her yere üçlü fiş çekersınız.Mümkünse işin başında olun.Çok şehirli gözukmeyin.Paranız yoksa yarım yarım başlamayın.Usta kaçar başka işe bi daha aylarca gelmez.fiyatları en az iki ile çarpın.Ağaçlarınızı önceden dikin ki kolay büyümüyorlar.kaba inşaatın bir daireiçin 35 ve 40 bin arası olduğunu düşünün.Para temel ve ince işlerde.Ama en önemlisi niyet başlayınca Allah yardım ediyor işleri kolaylıyor bana inanın.

emir2604 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön