View Single Post
Eski 31-03-2020, 03:21   #2325
Kahraman43
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-11-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Tek fotoğraf ile nar çelikleri dikimi. 26 şubat tarihinde dikim yapmışım, şuan yapraklarını göstermeye başladılar. Bu nar çeşidi dikenli fakat tat bakımından bir harika ve geç toplamada çatlama neredeyse hiç olmuyor.

Torf karışımım zaten sabit önceden de yazmıştım. Saksılar 7lik saksı. Çelikler 3 göz olacak şekilde kesildi. 1 veya 2 göz torfun içinde kalacak şekilde, önceden açılmış deliklere dikildi.

Eğer bir çubuk yardımı ile delikleri açmaz, çelikleri direk dikerseniz ucunda zedelenme oluyor ve köklenmeden tam verim alınamıyor..

Eklenti 469624
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Bahsettiğim olay bugün gerçekleşmiş Nem ve ısı dengesi olduğu zaman yapraklar dahi bozulmadan köklenme işlemi oluyor.

En ince çelik bile kökleniyor, en avantajlı kısmı ise filizin sürme işlemi devam etmesi.

Eklenti 469696

Eklenti 469697

Sayfanızla bugün tanıştım, bütün mesajlarınızı tek tek inceliyorum, henüz 3. sayfaya gelebildim yaptıklarınız müthiş şeyler aynı zamanda da paylaşımcısınız anladığım kadarıyla. Henüz 3 sayfanızı incelemişken sizin tecrübelerinizden alınacak çok dersler olduğunu gördüm. Bol verimli başarılı sezon dilerim.

Düzenleyen Kahraman43 : 31-03-2020 saat 03:36 Neden: Yanlis fotoya yorum yapıldı
Kahraman43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön