View Single Post
Eski 29-03-2020, 18:40   #22
Kahraman43
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-11-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezerakk Mesajı Göster
Sayın kahraman43, geçen sene bir heyecanla bende dünyanın domates biberini çimlendirdim. Artık bahçede viyollerden yer kalmadı. Benimde ektiğim bahçe alanımız 300 Metre kare Kadar. 2 sıra full Bulgar Pembesi, 2 sıra Full Blue Beauty ektim. Toplamda 4 sıra ve her sırada ortalama 30 kadar fide vardı. Allaha şükür bol ürün aldık, gelene gidene kasalarla dağıttık. Ama çimlendirdiğim bir o kadar da fide elimde kaldı. Konuya komşuya dağıttıysam bile bitiremedim. Geçen sene sökmeden ne kadar tohum çimlendirmem gerektiğini saydım, hesapladım. Bu sene ona göre çimlendirdim. Bize 1 sıra bulgar pembesinden 1 sıra da blue beauty den yetecek Allahın izliyle. İnanın çok fazla yoruldum. Anne baba pek çapa işlerini sevmiyor anlamıyorlar. Sırığa alma, bağlama, çapalama hepsini tek başıma yaptım ve inanın şuan 1 gram bile azalmadan devam ediyor heyecanım. Darısı sizin başınıza inşallah. Ama bu sene daha planlı daha çok bize yetecek kadar ekeceğim. Elinizde fazla var diye ekmeyin. Sonra toprakla buluşturamadığım her fide için çok üzüldüm. Kolaylıklar dilerim.
Damlama sulama sistemi kurdunuz mu sayin Sezerakk ?

Kahraman43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön