View Single Post
Eski 27-03-2020, 08:04   #7
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Güzelliğe bak; biz naylon poşetlerde buzdolabına kaldırıyoruz tohumları, arkadaş özel kağıttan keseler hazırlamış.

Markette satılan topraklar 'saksı toprağı' diye yazar, ben bir kaç kez uyardım tohum ekimine uygun değil diye, aslında açınca anlaşılabilirdi ama o anda değiştirme imkanı yoksa yapacak bir şey yok tabi. Sonuçta biraz uğraştırabilir sadece, sorun olmaz.

Tırpan için etrafınızda bu işten anlayan hatta satan esnaf var ise daha iyi olur biraz fazla verip ondan almanız. Çünkü benim arkadaş ucundaki dönen kafayı direk metal olanla değiştirip vermişti, yağını vs. ayarladı. Kullanımda sorun çıktı kafası düzgün değilmiş, yenisini verdi vs. Yani bu tip sorunlar netten alsaydım ve o zaman çıksaydı pek bir şey yapamaz 50 kere getir götür yapardım herhalde. Ancak tırpan güzel bir şey çok işinize yarar.

Şeffaf yerine beyaz plastik veya karton bardak kullanın bir daha, @Dongyul mü söylemişti net hatırlamadım ve mantıklıydı ben de öyle yapıyorum bir kaç senedir kökler güneşten zarar görmesin.

Elinize sağlık..

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön