View Single Post
Eski 23-03-2020, 19:08   #182
Myrilla
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Atatürk çiçeği ile ilgili yukarıda sorunlarını yazan arkadaşlarla aynı sorunları yıllardır ben de yaşıyorum... Her yıl poinsettia zamanı bir saksı alıyorum, ama maalesef bir keresinde bir yıl kadar yaşatmıştım, onun dışında birkaç haftadan daha uzun süre yaşatabildiğim olmadı... Hatta yukarıdaki arkadaşların durumunda olduğu gibi birkaç gün içinde solduğu bile oluyor... Halbuki uzun yıllardır tropik geniş yapraklı salon bitkilerine bakıyorum ve belli bir tecrübem oluştu, çoğunu gayet sağlıklı büyütebiliyorum... Bu poinsettia'ları köksüz mü satıyorlar? Diplerindeki süngerde topraksız ortamda köklendirip satıştan önce toprağa dikerek bizi kandırıyorlar mı? Bu marketlerde / yapı marketlerde satılan dibinde sünger bulunan bitkileri almayalım mı? Ya da bunları alınca bir işlem mi yapmamız gerekiyor yaşatabilmek için? Bu konuda bilgisi ya da bu bitkileri yaşatmak için önerileri olan arkadaşlar bilgilendirirse çok makbule geçer...
Mesut bey. Katılıyorum size benimkinde de sünger vardı. Bugün toprağını değiştirip 10-15 cm kalacak şekilde budadım köklerini. Bakalım ne olacak

Myrilla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön