View Single Post
Eski 18-03-2020, 11:34   #121
ozcantekin
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-11-2013
Merhaba,bende kızılcık meyvesini çok sevenlerdenim. Üç yıl kadar önce 2 adet fidan almıştım, yaklaşık 40 cm boyundaydılar ve o tarihte baya fiyatlıydılar. Şuan yaklaşık 190 cm kadar oldular önceki sene birer avuç meyvesinden taddık, geçen sene de 2 fidandan yaklaşık ayak üstü atıştırmalıklar hariç 1,5 kg kadar meyve topladık, meyvelerini 3-4 adet buzdolabı poşetine koyup komposto yapıyoruz, bir poşetini açıp denedik, çok lezzetli bir tadı vardı, bu durumdan mutlu oldum. En son bu sene 7 adet daha kızılcık fidanı satın aldım, boyları 150-170 cm arası iki çeşit. İki tanesinde çiçek vardı muhtemelen meyvesini göreceğiz diğerlerinde yoktu... Bu uğraş beni çok mutlu ediyor, 4 dönüm kadar tarlamız var bakarsınız oraya tamamen kızılcık ekerim, pazarlama konusu nasıl olur bilemiyorum, kendini kurtarırmı ama hiç kazanamasam da yeşilliği, şubatta açan çiçeğinin görüntüsü bizi mutlu eder.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CocosNucifera Mesajı Göster
Kadri bilinmeyen bitkilerden, pazarda onca meyve arasında ücra bir köşede alıcısını bekler, gerçekten muhteşem bir meyve, gerektiği gibi kıymeti anlaşılırsa, diğer meyveler gibi çokça tüketilir, hatta daha da fazla...

ozcantekin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön