View Single Post
Eski 16-03-2020, 23:02   #6
Vyatcheslav
Yeni Üye

Vyatcheslav's Avatar

Giriş Tarihi: 08-06-2016
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Sayın Vyatcheslav, tabii ki o gübreleri diğer saksılarda kullanabilirsiniz...
Benim daha önce saksılarımda solucan olmuştu, ama bahçede toprakta solucan görünce memnun olsam da, evin içinde saksıdan çıkmış dolaşan ya da dışarıda ölmüş solucanlar görmek hiç hoşuma gitmemişti...
Solucanın toprak üzerinde çok olumlu etkileri olduğu malum, ama saksı bitkilerine zararları da oluyor mu bilmiyorum doğrusu...
Aşağıda linkini verdiğim sayfada birkaç yıl önce konuşulmuş bu konu, ben de okuyacağım, size de öneririm... Belki bilgisi olan arkadaşlar ek bilgiler de verirler..

Sayfa şu:
Saksı soluncanlarından kurtulmak
Sayın Mesut Temiz, tekrar merhabalar. Uzunca bir süre siteye girememiş olmamdan dolayı size borçlu olduğum teşekkürü geç iletmemin mahcubiyetini yaşıyorum...

Güncel durum hakkında sizleri bilgilendirmek isterim: Saksı altlığındaki gübre oluşumları zamanla azaldı ve bir süre sonra kendiliğinden tükendi. Umarım saksıdaki solucanlar ufak bir seyahata çıkarak başka saksıları keşfetmemişlerdir.

Bununla birlikte olur da bu mesajları okuyup merak eden olur; altlıkta biriken gübreleri, hiçbir işleme tâbi tutmadan Calathea orbifolia'nın bulunduğu saksının çeperine yakın kısımlara eser miktarda tatbik ettim ve şu zamana kadar herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım.

Esen kalınız...

Vyatcheslav Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön