View Single Post
Eski 11-02-2020, 07:21   #10
Zekoş
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Sn.Asoo kış oldugu icin mecburen 9 a kadar kumeste kaliyorlar.Aksama kadar da kumes kadar olan ek alanda dolasiyorlar ..cünku disarda kar var ve yemeleri zarar verir diye düsünüyorum.Komsularinki nerdeyse ust uste denecek kadar dar alan ve onlar satın alınan tavuklardan ama oyle bir sorunlari yok.Horozların yemediklerini de iyi biliyorum.Evvelki senede tavugun horozun boyun altı uylerini gözumün önünde yedigine sahit oldum Yumurtlamadan otürü ortaya cikan bir eksiklikten de olabilir vitamin takviyesine ragmen
Stres kesinlikle faktor ama baska bir sebep daha var mutlaka...
Internette tavuk sürülerinin gagalarinin uclari kesiliyormus birbirlerini yememeleri icin..ama bizim yapacagimiz birsey degil ehli olan kisiler tarafindan olmaliymis mikrop kapma ihtimali yüksekmis..Baska da bir care aklima gelmiyor malesef
Arkadasin dedigi gibi hepsi kulucka makinesinden cikti bu da bir etmen olabilir..Bunu da tavuklari komple satıp gurk tavukla sıfırdan baslamakla deneyebilirim ancak..
Deneyebilecegim baska careler varsa önerilerinize acığım..bu durum oldukca moral bozucu..

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön