View Single Post
Eski 06-02-2020, 07:49   #18
Portakal Rengi
Ağaç Dostu
 
Portakal Rengi's Avatar
 
Giriş Tarihi: 19-02-2018
Şehir: Muğla
Mesajlar: 336
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
PTT ile gönderenlere bir sorum var: görevli size içeriğini sordu mu ve sordu ise siz ne cevap verdiniz?

Bu sabah ben göndermek için ptt şübesine gittim, görevli içeriğini sordu: "tohum" dedim. Ne tohumu dedi, fasulye dedim. Açtı, inceledi, tohum göndermek yasal mı emin değilim bunu amirime bildirmek ve değilse tutanak tutmak zorundayım dedi. Fotoğraf çekti tohumların. Ben de vazgeçtim göndermekten dedim, bu sefer de vermedi tohumları, neden vazgeçiyorsunuz diye. Dedim birkaç eksik vardı onları alıp oyle göndereceğim, tamam siz getirin eksikleri burdan göndeririz o arada ben de gerekli tahkikatları gerçekleştireceğim dedi... Ne yapacağım bilemedim. Böyle bir şey yapmaya hakları var mı PTT görevlilerin, gönderime el koyabilir mi? Bilgili forumdaşlarımızdan bilgi ve yardım (ne yapmalıyım) bekliyorum lütfen...
Aynı durumda olmamakla birlikte, benzer bir olay başıma geldi. PTT kargonun internet sitesinden şikayet ettim. Bir gün sonra müdür dahil peşime düştüler, afedersiniz diye.
PTT görevlisinin engellemek, alıkoymak gibi bir yetkisi yok. Gönderiyi kabul etmese amenna. Yanlış adam yanlış yerde. Şikayet edin. Tohum satmıyoruz, ticaret yapmıyoruz. Fatura da gerekmiyor.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön