View Single Post
Eski 07-01-2020, 21:59   #35
SecretGarden..
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kozanli Mesajı Göster
İnşaat işinden az çok anlarım, bağcılık yaparken marangoz, soğuk kaynak, fayans, elektrik, dozer ve kepçe kullanım işinide yaptım.

Hatta barmenlikte yaptım,
Yani, Avrupa'da tek iş yaparak tutunmanız zor.
Her ustatayım diyenin işini zor beğenenlerdenim.
Bu iş böyle olur abi diyene, o işin nasıl olacağını gösterenlerdenim.
Mesela, Türkiye'de Çatı yapan yok.
Varsada bana rast gelmedi.
Bugün haberlerde İstanbul'da bilmem kaç Çatı fırtınadan savrulmuş.
Şayet siz Çatı yaptırmak isterseniz Avrupa'dan emekli olmuş dönen Çatı ustası Denizli'de arkadaşımı yönlendiririm.
Tabi o'da isterse.
olur konusulur degerlendırılır bu konu ama sorunsal uzaktan usta getırtmek daha malıyetlı degılmı ?
İnşaat esnasında ise malzemeleri kendim aldım.
Ustalarım sadece yapmakla mükellefti.
Anlaşma yaptığım işlere hiç sadık kalmadım yap- boz çok yaptım.

evet bunu cok ıyı bılırım projelendırme sonrası uygulamada bızımde cok basımıza gelıyor gerek kişi arz taleplerı gerekse uygulamad cartk ettırıyor ıslemsellıkler
Kapı, pencere hatta ara duvarlar örülüp bitmiş iken yıkıp yeniden yaptırdım.
bu genelde arkamdan soylenen sey dır ustalar tarafından (secretgarden hanım şu duvarı bana komple sokturup yenıden ördürdü abı yaa) dıyen Apo ustama da sevgıler.
Vicdan muhasebesi yaparak şu parayı vereceğim dedim ve öyle kabul gördü.
evet o bendede cok var gercekten ısının ehlı emekcı durust ustam varsa tanıdıgım hıc dusunmeden fazlasını oderım kendısıne
Başlarken yaptığımız plan projeye hiç uymayıp görerek yaptık.
Fayans ustam çok iyiydi.
Elektrik ustası ona keza.
Türkiye piyasasını bilmediğim için bir kaç güvendiğim arkadaşlardan, neyi nerden uygun alabileceğimi sorarak yararlandım.
Sizede, malzemeyi kendiniz almanızı öneririm.
Bir çok malzemeleri aynı yerden alırsanız transport masrafı yapmaktan tasarruf etmiş olursunuz.
evet toplu alımda naklıyesı ve yuzde ındırımı her zaman avantajdır cok tesekkur ederım bılgılendırdııgnız ıcın emegınzıe saglık

SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön