View Single Post
Eski 07-01-2020, 21:02   #30
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SecretGarden.. Mesajı Göster

İnsaatın basından sonuna odeme yapmamak naısl başardınız..sözlesmemı yaptınız ?malzemler sızdenmıydı ?
Ben 110 gün uğraştım biri 130 diğeri 40 yaşındaki dede-anne evlerinin tamiri için..hiçbir ustaya işini bitirmeden para vermedim..hatta çatı ustalarına ilk yağmur ve ilk fırtına sonrası ödenmek üzere 2 bin liralarını kestim..iki çatı yapım işçiliği için 7500 tl'ye anlaştık..2 evin toplam 130 metrekare çatılarını 3 kişi 8 günde bitirdiler..iş bitince 5 bin 5 yüz lirayı verdim..çatılar sınavları atlatınca kalan 2 bin lirayı verdim..
Sözleşmeye gerek yok, en garantili yol ilk yağmurları ve fırtınayı hasarsız atlatmalarıdır..Kendine güvenen usta bunu kabul eder..
Metrekareye 70 kilo bi yağmur yağdı..evlerin biri 2 yerden sızıntı yaptı, onardılar..
Bir hafta kadar önce kömürlük çatısı uçtu, 2 gün önce tamir edip yeniden çattılar çatıyı..

Malzeme dahil pazarlıkta kazıklanabilirsiniz..kendiniz alın, soruşturup..
Çatı ustası bana metrekübü bin liradan kavak kereste ve tahtası buldu..ben kanmadım, ilçedeki kerestecileri dolaştım..metrekübü bin liradan çam kereste aldım..

Ustalar kereste işine aracılık yapsa bile kabul etmeyin..Eğer siz kerestelerin ne kadar desimetre veya metreküp olduğunu hesaplıyamıyorsanız, 2 metreküp keresteyi 3 metreküp olarak size yutturabilir..ve mağazadan komisyonunu alabilir..

130 yaşında dedelerden kalma karkas ev tamiri

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön