View Single Post
Eski 07-01-2020, 14:19   #18
SecretGarden..
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi encarte Mesajı Göster
Öncelikle fikrinizin hayata geçmesi umudu ile.

Ev satın almak bu işin en kolay yanı. Beğendiğiniz evin parasını verip satın alabilirsiniz. Tadilat konusunda da beceriklisin onuda anladık. Elindeki tüm birikimi ev+tadilat+eşyalara harcadın. Ya sonra.

Sakın bahçemde ürün yetiştiricem yumurta süt bunları satıp satıp kendime yetecek kadar para kazansam diye düşünme. Çünkü hiç birşey düşündüğün gibi olmuyor. Malesef emeklilik **** benzeri bir ek gelir olmalı ki sizde köy hayatının tadına varın. Aksi durumda köyde yaşayan çiftçilerin karşılaştıkları zorlukları (hayat mücadelesi) yaşayacaksınız.

Lütfen yazdıklarımı umut kırıcı **** küçümsemek olarak nitelemeyin. Ben daha sonra hayal kırıklığı yaşamanızı istemem.

Yukarıda da bahsettiğim gibi hobi amaçlı doğal yaşam farklı, köyde hayat mücadelesi vermek farklı.

Konunun takipçisiyim başarılar.
Onun dışında elektrik ve çelik kontrüksiyon konusunda bilgiye ihtiyacınız olursa seve seve tavsiye ve önerilerde bulunabilirim.

Saygılarımla..

Ben bılıyorum basıma gelecegı..işte bugun eve dogru gelırken otobuste bunların benzerleırnı dusunuyordum kı bırısı geldı şlank dıye yuzume gerceklerı vurdu ..yoo nıye umut kırıcı olarak dusuneyım..Dogru söyluyorsunuz..hepsıne kaıtlıyorum...
o zaman şöyle danısayım..

evı aldım tadılat vs bıttı para dıyelım..
benım Rahmeltı babamdan gelen her ay 600 tl maşım var devletten (cogunu uvey annem alıyor bana kalan 600 Tl.
Hattımı köntörluye cevırecegım elektrık suyuma ınternetıme yetmez mı ! yeterde e sıgara ıcıyorum ekmek arada kıyma et vs..
arabada alacagım dızlde olsa gıderı var..

buna bır ekonomıst yorumu alaıblırmıyım bılınmeyen denklem nasıl kurtulaıblırım..

Düzenleyen SecretGarden.. : 07-01-2020 saat 14:20 Neden: ..
SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön