View Single Post
Eski 21-12-2019, 01:15   #190
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dila2012 Mesajı Göster
Merhaba, benim sut agacim var. Gecen ay bir tanesinin kokten yumusayinca, yan dallari kestim. Birkac gun beklettikten sonra topraga ektim. Halen canli gibi gorunuyorlar ama ust kisimlari kagit gibi, sanki icindeki tum sivi cekilmis gibi gorunuyor. Topraktan cikarip baktim. Henuz kokleri yok. Bir curemede yok. Ama neden icindeki su cekilmis gibi gorunuyor.
Sayın Dila2012, ben euphorbia trigona'ları yıllardır suda köklendiriyorum ve bugüne dek bu yöntemle hiç çelik kaybetmedim... Daha önceleri birkaç kez toprakta köklendirmeyi denemiş, ama çeliklerin hepsini kaybetmiştim.... Biraz acemilik dönemim olduğundan yeterince bekletmeden toprağa dikmemle de ilgisi olabilir, çünkü toprakta köklendiren de çok... Ama hazır sizin çelikleriniz pek de iyi gözükmüyorken size suda köklendirmenizi önerebilirim... Sıcak ve iyi ışık alan bir ortamda birkaç haftada kökleniyorlar.. Gerçi şimdi kış koşullarında güneş ışığı lamak zor, ama olduğu kadarıyla biraz daha uzun sre bekleyerek köklendirmekte bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum... Bol şans...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön