View Single Post
Eski 01-10-2007, 08:52   #1
Penelophe
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Bahçelerde sahipsiz kedi ve köpekler...

Apartmanda bir komşum var kedi besliyor. Kedi besliyor diyorum, çünkü sadece besliyor, bakmıyor kedilere. İlgilenmiyor. Apartmanın içinde bile tuvalet ihtiyaçlarını gideriyorlar.

Yazın 60 tane kedi vardı bahçede. Balkona çıkıp, pisi pisi diye çağırdığınızda 60 çift göz bir anda toparlanıp size çevriliyordu. Kokudan apartmana girilmiyordu. Belediyeyi aramış komşular, siz yakalayın biz gelip alırız demişler. Sonra bahçede beyler tarafından bir koşuşturma başladı. Yakalayıp 40 km uzaklıktaki bir ilçeye bırakmışlar. Yaklaşık bir ay sonunda hiç kedi kalmamıştı. Fakat 15 gündür felan yine çoğaldılar bugün 14 tane saydım.

Yok mu bunun bir çözümü?
Anlayamadığım nokta şu, sadece beslemek bir hayvana bakmak mıdır?
Hayvanların çoğu hasta, gözlerinden felan sürekli bir şeyler akıyor ve sürekli yavruluyorlardı.

Hayvanları çok severim ve onlara kötü davranılmasına tahammül edemem. Nitekim kedileri yakalarlarken de kötü davrandıkları için bir kaç kez de uyardım.

Şimdi kediler yeniden toparlanmaya başlıyorlar, bunun için ne yapılabilir?

Bazı komşular çok katı kediler konusunda, küçük çocukları var ve çocukların zarar göreceğini düşünüyorlar.

Çocuklarını hayvanlara düşman yetiştiriyorlar. Kedilere vuruyor çocuklar.

Şimdi yeniden toparlanacak hayvanlar ve yine savaşlar başlayacak.

Ben kedilerin gitmesini istiyorum fakat incitmeden.. Çünkü, cidden apartman çok kötü kokuyor, 3.kata kadar burnumuzu tıkayarak çıkıyoruz. Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, 60 tane kedi biraz fazla değil mi?

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön