View Single Post
Eski 29-11-2019, 11:10   #94
Prion
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2019
Farklı bir amaç kullanılabilir mi üreticiler bilgi verebilir mi ?

Merhaba, tarihi bir taş evin zemin katı dış duvarı yaklaşık 3karış bahçe toprağının altında kalıyor. Tüm çeper boyunca hiç su almaz ve rutubet almazken çok aşırı yağmurlar sonucu sadece bir köşe su almaya başlamış duvar ıslak. Ustalara danıştığımda dışardan toprağın komple açılıp duvarın dışına izolasyon malzemesi yapılması gerektiği, zor ve pahalı bir iş olduğu üstelik bunun için toprağın kurumasının beklenmesi gerektiği iletildi. Çok kalın taş duvarlardan diğer bölümler su çekmezken sadece burası çekiyor. Dış tarafında sarmaşığın kökü var buna bağlı sorun olabilir mi ? Konuya gelecek olursam bu bölümdeki toprağa su tutucu jel koyarsam aşırı yağmurlarda toprağın kapasite fazlası suyunu tutarak duvara işlemesini engeller mi ? Çünkü kısa sürede çok yağmur yağınca oluyor sadece. Tuttuğu suyu kademeli olarak mı salıyor çevresindeki nem ihtiyacına göre ? İçerden boya badanayı da yeni yaptırmıştım önceden rutubet yoktu. Duvarlar küflenmeye başlamadan yardım edin lütfen. Not : İzmir den yazıyorum yağmurlar devam ediyor.

Prion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön