View Single Post
Eski 27-11-2019, 11:54   #7
kahvegozlum58
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2019
daha sonra hafta sonu giderek inşaat malzemeleri ve soyunma barınma gibi konularda bana yardımcı olacak bir kulübe inşa etmeye karar verdim bunun faydasını çok gördüm ki bunu hala depo olarak kullanıyorum evi nasıl yapacağım neler yapacağım kısmında çevremde olan inşaatla uğraşan arkadaşlarımla fikir alış verişinde bulunarak kafamda bir taslak hazırladım ki en çok yıpratan konu bence burası burada ihtiyaçlar belirlenmeli ve ona göre bir yaşam alanı yapılmalı burada formda bulduğum bir planı kendi kafamda uyguladığım değişikliklerle uygulamaya karar verdim ekteki plana benzer ama ölçüleri değiştirdim aklınızda bulunsun köy evi bağ evi tarzında bir yer yapacak olursanız mutlaka balkon teras kısmını uzatın alan ne kadar büyük olursa o kadar iyi oluyor bizde tecrübeyle öğrendik .inşaat malzemelerini ve işçiliği bir müteahhit arkadaşımın taşeronuyla oturup hesaplayıp işe koyulduk burada dikkat edilmesi en önemli husus bağ ve köy evi yapıyorum deyince ustaların işçilik ücretini ve malzemelerin nakliye ücretleri şehirde yapılandan daha pahalı oluyor bunu iyi araştırmak gerekiyor. malzemeleri hep fazla fazla aldım ki hem bir daha lazım olur hemde tekrar tekrar nakliye ücreti vermeyeyim diye benim bahçemin şehire uzaklığı 14-15 km yaklaşık traktör 200 250 tl kamyonda 400-450 tl gibi bir ücret çıkarıyor ki inşaata başlandığında o kadar çok eksik çıkıyor ki bir şekilde git gel çok oluyor o yüzden iyi hesaplamak gerekiyor işcilikde öyle melasa aynı yeri sıvamak için 1500 tl isteyen ustada vardı 5000 tl isteyen ustada çevredeki köylerden veya tanıdık bulmak işinizi kolaylaştırıyor kesinlikle araştırmadan asla yaptırmayın .

Eklenen Resimler

kahvegozlum58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön