View Single Post
Eski 26-11-2019, 01:20   #700
MustafaTepe
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pak organik Mesajı Göster
Benim de çok değerli arkadaşlara izniniz olursa benim de bazı sorularım var.
Bir patates tarlasını veya bir domates bahçesini ele alalım..Veya herhangi bir ürün olabilir. 1 dekar bir alan konvansiyonel tarımda kullanılan gübreler ile (Klasik npk gübreleri) gübrelenmiş olsun..1 dekar bir alan da solucan gübresi ile gübrelenmiş olsun..Hatta her ikisi ile de gübrelenmiş bir dekar olsa o çok güzel olur..Bu ikisi arasında tat,lezzet,vitamin değeri,uzun ömürlülük vb. açısından solucan gübresinin çok başarılı olduğundan eminim.Üretim hızı ve miktarsal verimlilik açısından yapılmış bir deneme yapan veya yapıldığını bilen bir arkadaşımız var mı? Bir de hem kimyasal hem de solucan gübresi kullanım miktarlarını da göz önüne alarak maliyet çalışması yapan bir arkadaşımız var mı? Özellikle bu işin ticaretini yapan arkadaşlar varsa (vermicompost ,Savaş ,Bahçe bulut,chttmr yapıyor anladım ama inşallah yanılmamışımdır. ) özellikle yanıtlarlarsa çok sevinirim..
Merhaba kendim 2,5 dönümde kendi ürettiğim gübreyi kullanıyorum ürünlerimi köylüler gıpta ile izliyor onlara göre %50 belki daha fazla ürün alıyorum hem erken hem de onlardan geç 24 11 2019 Şile nin yüksek bir köyünde az da olsa çeri domates salatalık biber fasülye patlıcan yetişiyor köyde yeşili dahi yok ticari değil ama amatörce yaptığımdan çok memnunum

MustafaTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön