View Single Post
Eski 25-11-2019, 13:42   #1
kahvegozlum58
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2019
Red face Köye ev yapma fikri

Dedemden anneme kalan bir tarla vardı burada biraz araştırma yapıp her Sivaslının nerede olursa olsun hayalini kurduğu evi yapmaya karar verdim öncelikle tapu işlemlerini yaptıktan sonra tarlanın sınırlarını belirlemek için tapu müdürlüğüne başvurup tarla sınırlarını ölçtürmek istedim yaklaşık 1500tl gibi bir masraf çıkardılar daha sonra bir kadastro çalışanı bulup (o köylere hakim olan veya yakın köylü olursa daha çok bilgi sahibi oluyor) tarlanın sınırlarını belirleyip köye ev yapma doğayla baş başa olma fikrini uygulamaya başladım. İlk iş olarak belediyeden izin almaya gittim izin için o kadar çok prosedür çıkardılar ki inanın insanı her şeyden soğutuyorlar fakat benim çocukluk hayalimdi ne pahasına olursa olsun başlamaya karar verdim burada formlarda bulunan arkadaşların paylaştığı bir ev modelini kendim biraz daha değiştirerek başladım yapmaya amacım burada ev yapmayı düşünen arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olmak ilk iş olarak bir kepçe tutup başladık önce yok daha sonra temel ve fosseptik çukur açmaya çukuru açarken suyu bulduk ki zaten köylülere ve dayılara sorduğumuzda önceden burada su vardı dediler bizde yüzey suyunu bulduk ve büyük bir çukur açarak başladık su depolamaya buraya sizlere aşama aşama hem fotoğraflamaya hemde yaşadığım problemleri ve çözümlerimi anlatmaya çalışacağım...

kahvegozlum58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön