Konu: Kenger
View Single Post
Eski 10-11-2019, 22:09   #1
Kenger
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Kenger

Bu yıl, hem Urla’daki kendi bahçemizde hem de arkadaşımın Seferihisar’daki bahçesinde birlikte ekip diktiğimiz bitkilerin tohumlarını paylaşıma açıyorum.
Ayrıca, geçen yıldan kalan tohumları paylaşmayı düşünmüyordum, ancak önemli gördüğüm ve bu yıl paylaşılmayan (ya da kısıtlı paylaşımı olan) bazı tohumları da listeme ekledim. Çimlenme oranındaki olası düşüşleri gözönüne alarak tohum miktarını bol tutmaya çalışacağım.

Etkinlikte paylaşacağım tohumlar

1- Lavanta (Lavandula angustifolia Vera)
2- Golden Bantam 12 Sıralı Mısır
3- Tatlı Mısır "Soltera Morado"
4- Karaman Yağlı Mısır
5- Yerli Mısır (150 yıllık, 4. nesil)
6- Cin Mısır
7- Kırmızı Tohumlu Ireniwaki
8- Blue beauty domates
9- Heybetli domates
10- Antep biberi (acı) (Atılgan)
11- Drop of gold biber (Atılgan)
12- Girit kabak
13- Butternut kabak
14- Adapazarı balkabağı
15- Çıtır kavun (Ananas kavun ?)
16- Çeşme kavunu
17- Melekli şalağı
18- Kornişon salatalık
19- Acur
20- Boğa kanı kırmızı pancar
21- Pazı (oz26)
22- Kıvırcık marul
23- Kıvırcık tere
24- Brokoli

Dikkat! çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklaMAYIN...

Lütfen Etkinlik Prensiplerini okuduğunuzdan emin olunuz.

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adreslerini "LojistikMerkezi"ne özel mesaj ile gönderdiğinizden emin olunuz.

Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

İlk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

Düzenleyen Kenger : 23-12-2019 saat 21:23 Neden: Tohum kaynakları ve seçimi ile ilgili açıklama eklendi
Kenger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön