View Single Post
Eski 04-11-2019, 22:33   #292
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çiçek Güzeli Mesajı Göster
merhaba arkadaşlar. Bende bu bitkiyi çok seviyorum.bir kaç ay sonra internetten satın almayı düşünüyorum. zira şuan alma imkanım yok.
Uzun zamandır kimse mesaj yazmamış.Ben bitkiye ulaşıncaya kadar en azından sizin evlerinizdeki bitkilerle gözlerimiz şenlensin. Fotolarınızı merakla bekliyorum. özellikle Mesut bey ve Fatih bey sizin bitkilerinz kim bilir ne kadar büyümüştür.
Sayın Çiçek Güzeli, evet ben geçen yıl ilk yavruyu ayırıp köklendirmiştim, o epey büyüdü... Ana bitki kesildiği için çok gösterişsiz ve güdük bir hal almıştı, ama o da geçen bir yıl içinde yeni bir sürgün geliştirip 5-6 yaprak verdi... Onu 2-3 hafta önce kesip yeni bir çelik olarak kullandım, şu anda suda kökleniyor (Bir süre sonra taşınacağım için ana bitkinin taşınma sırasında zarar görebileceğini düşünerek sürgünü kesip taşınacağım evde köklendirmeye karar verdim.)... Hemen de kök vermeye başladı maşallah...

Tabii ana bitki yine geçen yılki gibi güdükleşti, ama ilkbaharda yeni bir sürgün geliştirecektir... Kışın sanırım azalan gün ışığına bağlı olarak uyku moduna geçiyor ve yaprak vermiyorlar...

Şu anda suda köklenmekte olan çeliği bir ay kadar sonra saksıya dikeceğim, resimlerini de paylaşacağım...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön