Konu: Şah dut
View Single Post
Eski 22-10-2019, 01:04   #80
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Ekşi karadut fidanı çevresini geniş açıp biraz gübre ve çift taraftan ilk yıl su verince arada fırsat buldukça geniş açtığım yeri su ile doldurunca ikinci yıl hızlı bir şekilde büyümeye başladılar. Fidan aldığım arkadaşı aradım. Daha önce almış olduğum ve aşağıda dikmiş olduğum 7 yıllık, 6 yıllık ve iki yıllık fidanların bu kadar hızlı büyümediğini anlatırken beyazın durumunu, siyahın ise öldüğünü söyleyince fidancı arkadaş adresimi istedi. Yeni bir tane daha göndereceğini söyledi. Bazı yerlerden kötü fidan gelip hiç gönderdiklerinin arkasında durmayanları okuyup bizzat görünce şaşırdım. Ben de siyah şah dut istiyordum. Ekşi karadut olup olmadığını sordum. Olduğunu öğrenince resim göndermesini istedim. Kendisinden iki şah dut birisinin parasını almadı, bir tane ekşi karadut ve bir tane yediveren dut aldım. Kargo ücretini de herhangibir sürpriz olmaması için gönderdim. Sağolsun iki şah dut çok güzel ve büyük şekilde geldi. Üstünden biraz budamasını istemiştim. Budamış. Onları diktim. Ekşi karadut ve avustralya dutu fidanı geldi. Diğer arkadaşa vermiş olduğum fidan da aşı yeri toprak altında kalmak ve bol sulanma ile o da gelişmiş. Çok güzel olmuş.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön