View Single Post
Eski 17-10-2019, 10:30   #12
zztsfk
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2019
arkadaşlar merhaba. yeni konu açamadığımdan derdimi bu başlığa yazıyorum. kiracı olduğumuz istanbulda evimizin arkasında yaklaşık 30-35 m2 gibi güneş görmeyen ve drenajı olmayan bir toprak bahçemiz var. buraya zamanında serme çim denemişler, güneş görmediği ve su gitmediği için çürümüş ve tutmamış. ben de kendi çabalarımla kürekle belleyip forumdan yer kaplayıcı olarak öğrendiğim fare kulağı ekmeyi denedim, ilk başlarda filizlense de düzenli sulamama rağmen devamında yok oldular. şimdi sorum şu, biz bu bahçede bitkilerden vazgeçtik, sanırım olmayacak. drenaj için de 3bine yakın ücret istediler. buraya ince bir tabaka çakıl döküp ortasına masa sandalye için kare ahşap bi platform yapıp buranın çevresine de beyaz **** gri küçük dolomit taşlarından döksem olur mu? su yine altta birikir belki fakat çamur gözükmediği için beni rahatsız etmez diye düşünüyorum. şu an yağmur yağdığı zaman güneş görmediği için bir hafta bahçedeki çamur kurumuyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. drenajsız bu çakıl serme işlemi benim sorunumu çözer mi sizce?

zztsfk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön