Konu: Deprem
View Single Post
Eski 07-10-2019, 22:31   #60
su teresi
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
MTA nın linkteki MTA Genel Müdürlüğü
sayfasında illere tıklayınca tıklanan bölgedeki fay hatlarının resmi çıkıyor ve e devlet sayfanızda olası deprem sonrasında toplanma yerlerini konum bilgisi girdiğinizde harita üzerinde belirtmiş.

abartıyor olabilirim... ülke tamamen yatay yerleşim zorundalığı olan konumda olmasına rağmen ki dikey ya da yatay her hal ve karda olağan doğa olayını; malzemeden çalıp projelerde sahtekarlık yaparak -son imar affından dalaverelerle faydalanan tamahkarları da ekleyelim- oluşan yıkım ve kayıpları bireylerin yaşam tercihlerine yaratıcının gazabı olarak nitelendirecek kafalar ve bu kafalardan rant sağlayanlar -kim oldukları malumun ilan-oldukça, korkarım bu soruna çözüm üretilmeyecek gibi görünüyor. bu zihinde kitle resmen altın yumurtlayan tavuk gibi bi nevi, bu yüzden konu sürekli medyada korku manşetleriyle gündemde tutuluyor elbette ölümden kaçış yok, en azından doğaya ve kendimize en az hasarla kaliteli ferah korkusuz güvende yaşama odaklansak daha güzel olmaz mı bireysel çalışmalar haricinde eğitim hatta bence bu konuda seferberlik ilan edilmeli öyle ya hemen her gün olası büyüüükk istanbul depremi duya duya olsada kurtulsak moduna girdik şahsen ben olayı sanki istanbulu yoğun nufustan arındırmaya yönelik karapropaganda gibi görmeye başladım. gemlik örneğin halk deprem tehlikesi var diye yerleşim dağ kesimine kaydırılırken liman sürekli büyütülüyor. keza istanbulda haydarpaşa limanı sözde depremin dibinde inşa edilmişken silivri açıklarında türkiyenin dev kuzey marmara doğalgaz depolama projesi dahada büyütülürken eh kanal istanbul için avcıların boşalması gerek, hazırda bi sürü toplu konut satılmayı bekliyorken filan falan en kolayı yaygara yapmak. olası bir depremde kimse zarar görmesinde varsın benim içim fesat olsun

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön