View Single Post
Eski 16-09-2019, 15:55   #990
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 0yasemin Mesajı Göster
Mesut bey sizce aloe veram yeterince büyük değil mi ?
Resimlerini paylaştığım aloe vera'mın yaprakları 50-60 santim, ama henüz hiç yavru vermedi, hiçbir belirti de yok... Bu bitki son derece sağlıklı, türüne çok uygun koşullarda, uygun ışık ve sıcaklıkta duruyor... Ne zaman yavru vereceğine kendisi karar verecek ve ben bunu hiç sorun olarak görmüyorum... Aynı kültivardan bir aloe vera'mı da kardeşime vermiştim, o daha vermeden yavru vermeye başlamıştı... Şu anda bu bitkinin yarısı kadar bile büyüklükte değil, ama yanından yavruları büyüyor... Farklı, daha minyon bir kültivardan bir aloe vera'mı da kardeşime vermiştim... O zaten ufacıkken yavrular vermeye başladı ve şu anda sanırım 30 kadar yavrusu var saksıda... Yani, ne zaman ve ne kadar çok yavru vereceği öncelikle bitkinin kültüvarı (çeşidi diye düşünebilirsiniz) ile ilgili, onun da ötesinde zamanlamasına bitkinin kendisinin karar verdiği bir durum... Önemli olan sizin türün gereksinimlerine uygun bakımı vermeye devam edip bitkiyi sağlıklı tutmanız, yavru verip vermemesine takılmayın, bence hiç aklınıza bile getirmeyin.. O zaten gerekli gördüğünde yavrular vermeye başlayacaktır...

Not: Çok yavru veren minyon kültivarın resmini de koyacaktım, ama o bitki öbür evde ve dün onun resmini çekmeyi unuttum.. İki üç gün içinde uğrarsam onun resmini de bu mesaja eklerim...

Eklenen Resimler

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön