View Single Post
Eski 15-09-2019, 01:26   #13
Dabilg
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-09-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ibram Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Aslında bu siteye üye olmamın sebebi sukulentler.

Aldığım her sukulenti 1-2 ay içinde kaybediyorum. Eyvallah sukulenti hakkında forumda bilgiler yok değil. Fakat genel olarak bu bitkilere bakamayanlar daha çok gibi. Ve de bu bitkileri yeni görüp alan çok insan var. Fakat benim gibi alıp az az sulama ile sonuca varamayınca şevkleri kırılıyor. Bunun için derli toplu bir bilgi olsun diye soruyorum.
O küçücük saksılarda alınan sukulentler hangi aşamalardan geçmelidir ki sağlıklı bir hayat yaşasın?
Ben bu durumun yerden kaynaklandığını düşünüyorum bazı evlerde yaşamıyor bu arkadaşlar. Bir de şunu gözlemledim temiz havayı çok seviyorlar. Karanlık plazada dahi yaşıyor o kadar ışık sever dememize rağmen, fakat mutlaka hava akımı istiyor. İyi havalanmayan yerlerde zor hayatta kalıyorlar. 4-5 yıllık sukulent tecrübem var berbat topraklarda dahi yaşıyorlar ama kumlu toprakta daha iyi gelişiyorlar. Bir de aldığınız saksıda tutmayın o zaman sağlıklı olmuyorlar. Bir diğer konu aldığınız yeri değiştirmenizi tavsiye ederim. Bazı yerlerde gerçekten eve gelince ölecek çiçekler satılıyor

Dabilg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön