View Single Post
Eski 05-09-2019, 15:58   #3313
Ametistt
Ağaçsever

Ametistt's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa07 Mesajı Göster
Merhabalar herkeze yeni katıldım aranıza. Bütün forumu bütün forumu okuyup kendimi geliştiriyorum. Sorum şu ki phal im çok sağlıklı iyi durumda bakımını öğrendim herşey güzel ancak dal sürgününün yenisi gelmiyor bir türlü 8 yapraklı bir orkide daha öncede çiçek açmış. Sosyal medyada orkide keiki macunu diye bişey gördüm 3gr ı 16 tl. Yorumları okudum geri döüşleri fotoğraf atmış alanlar ancak ne kdr doğru. O kadar iddalılar ki max 15 günde çıkıyomuş alanların bazısı 8 günde bazısı 10 günde sürgünler keiki ler gelmiş denesem mi acaba. Orkide gübresi kullanıyorum içeriği gayet iyi şekilde ama sürekli yeni yaprak geliyor dal yok yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Merhaba keiki macunundan ben yeni aldim orkidemin dalina uyguladim bir hafta sonra gozler kabarmaya basladi ama cicek dali olarak ciktilar.ikinci orkideyede uyguladim oda kabarmis ama ne cikacak belli değil.1 gram almistim 13 tlye 12de kargo masrafi var 25 tl ye geliyor bir cok gozede yeter fazlasina gerek yok bence.Önceki mesajlara bakabilirsiniz.

Ametistt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön