View Single Post
Eski 25-08-2019, 16:40   #2765
Teknik63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-08-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kudret Tezel Mesajı Göster
Sayın Tekin63, öncelikle aramıza hoş geldiniz.Topraksız tarımı en iyi öğrenebileceğiniz sitede siniz. Sorduğunuz sorunun yanıtını vermek gerçekten kolay değil zira neticeye etki eden sebep bir veya bir kaç tane değil bir çok sebep olabilir. Ancak bitkinin sağlıklı beslene bilmesi için öncelikle çevre şartları ortam şartları yani ısı ışık nem sistem ve bitkiye uygun besin. Bitkiniz besin tüketimi vs vs. Önce sisteminizden bahseder misiniz nasıl bir sistem kurdunuz. nelere dikkat ediyorsunuz bunların bilinmesi bilinçli yapılması gerekir.
Hocam anlatayım sistemi mi sistem denmez aslında ama

resimleri ekliyorum.
Hazır aldığım a ve b maddelerini karıştırıp çalıştığım işyerinde günde 2-3 saat güneş gören bir yerde bir plastik şişe içerinde deneme yapıyorum şişenin altında 5'lik bir kap var hazırladığım karışım suyunu bu kaba koyup akvaryum motoru ile aralıksız devir daim yaptırıyorum.Bu arada taş yünü falan kullanmadım marketten aldığım bulaşık süngerini kullandım.Biber fidesi toprakta biraz büyüdükten sonra topraktan çıkarıp köklerini yıkadım sonra bulaşık süngeri ile sıkıştırıp suyun içine bıraktım.ilk başlarda iyi gelişti boy attı çiçek açtı sonunda çiçekler solup kopmaya başladı durum bundan ibaret

Eklenen Resimler

Teknik63 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön