View Single Post
Eski 18-08-2019, 17:33   #1238
mehmet furkan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-08-2019
Fide aldım

12 yaşındayım ve ben doğduğumdan beri ailemin Ankara'da küçük bir bahçesi var.ama hiç bakılmamış bir toprak.buradaki abilerimin ablalarımın tavsiyelerini dikkate alarak babamla Ulus'a gittik.oradan 5 tane domates(çeri)5 tane biber 5 tane salatalık fidesi aldık ürünlerin Hibrit veya GDO'lu olup olmamasına dikkat ettim.abi sağolsun bana fazladan 1 tane de salatalık fidesi verdi.eve geldiğimde ise akşama kadar toprağı çapalayıp tırmıklayıp.güzel bir toprak elde ettim.bahçeme bitkilerimi ektim ama ayçiçeği tarımı adlı bir kitap okumuştum ve ayçiçeğinin ankra'da yetiştiğini hatta çok iyi bile olabileceğini babamdan öğrendim eve geldiğimde internetten 5 tane de ayçiçeği fidesi aldım.şu anda küçük bahçemde 16 ağacım ve bahçe bitkilerim var.(5 kayısı,2 erik,3 elma,1 akasya,3 çam ve 2 tane de dut ağacım var biri internetten aldığım kara dut diğeri ise köyden gelen bildiğimiz dut).benim salatalıklarım kocaman bir çamın altında yeterli şekilde güneş alıyor ve verimi bu sene düşse de hala iyi durumda bence ayrıca bazı saksıcılarda kocaman saksılar oluyor sizin saksınızın resmine bakabilir miyim?sorun olmazsa tabi.

Düzenleyen mehmet furkan : 18-08-2019 saat 17:36 Neden: yazım yanlışı
mehmet furkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön