View Single Post
Eski 20-07-2019, 14:04   #13213
Selim orhan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2017
Merhaba Polen hanım, mesajınızı gördükten hemen sonra gittim çiçekçiye, toprak aldım. Menekşemin içini açtım. Kökleri çok sıkışmıştı. Saksıya yeni toprak ekleyip menekşemi dikmeye hazırlanıyordum ki acil olarak evden çıkmam gerekti. Ben de menekşenin köklerine bir şey olmasın diye suya koydum. Ayrıca ayırırken de 2 yavru menekşe buldum. Daha sonra işimi bitirince arkadaşlarımla bir restoranta gittim, sonra eve geldim derken menekşeleri unuttuğumu farkettim. Ama evdeki herkes uyumuş ben de uyuyayım dedim. Sonraki gün de unuttum menekşeleri. iki gün sonra " Artık yeter." diyerek menekşelerimi toprağa dikecekken bir baktım ki 2 adet çıkardığım yavru menekşe çürümüş. Ama anne menekşe hayata tutunmuş, öylece bıraktığım suda kökündeki azıcık toprağı suya salmış ve beyaz kökler çıkarmıştı. Hemen suyunu değiştirdim, temizledim ve bir bardağa koydum. Yaprakları oldukça düzeldi hatta yeni yapraklar da çıkarmaya başladı. Ben de kökleri biraz daha gelişince ve kendini biraz daha toparlayıncaya kadar suda tutmaya -3 günde bir suyunu değiştirmeye - ve daha sonra toprağa dikmeye karar verdim. ilginize teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Selim orhan : 20-07-2019 saat 14:15 Neden: anlatım bozukluğu
Selim orhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön