View Single Post
Eski 07-07-2019, 22:44   #1
ybasara
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2018
ybasara / Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar (Ankara) 2019

Biliyorum çok geciktim ama neticede burası Ankara ve burada mevsimler batı bölgelere göre biraz geç geliyor. Bu yıl tohum paylaşım etkinliğinden 22 değişik tohum aldım. Pek çoğunu çimlendirdim. Bamya, mısır, fasulye ve ayçiçeklerini direk toprağa gömdüm. Şimdi olsa onları da çimlendirirdim. Geçti artık. Ankara Gölbaşında minik bir bahçeli evim var. Çoğunlukla hafta sonlarını orada geçiriyoruz. Yaz gelince ise orada kalıyoruz. Tohum paylaşım etkinliğinden gelen tohumlar geldiğinde bahçeye ekim için 15 mayıs tarihini planlamıştım. O nedenle mart başında çimlendirme işlemlerine başladım. Güzel güzel her bardağa silinmez kalemle ürünün cinsini vs. yazdım ama ekim esnasında bir hengame nedeniyle şu an özellikle domateslerde neyin ne olduğunu bilmiyorum. Hasat zamanı sizlere sorar öğrenirim inşallah.

Name:  IMG-20190514-WA0041.jpg
Views: 318
Size:  36.1 KB

Name:  IMG-20190514-WA0043.jpg
Views: 312
Size:  34.1 KB

Name:  IMG-20190514-WA0045.jpg
Views: 298
Size:  32.5 KB

çimlendirmeyi oturduğumuz evin balkonunda ve bahçe evinin en aydınlık odasında, iki ayrı yerde yaptım. Normal torfa ektim tohumları. Çimlendirme süresince ekstra aydınlatma vs. yapmadım. 3-4 günde bir suladım. bahçeye ekim öncesinde köyümüzün imamına bahçeyi sürdürdüm ve yanmış hayvan gübresi ile toprağı takviye ettim. ancak gübreden kaynaklı çok yoğun yabani otla başım derde girdi.

ybasara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön