View Single Post
Eski 23-06-2019, 20:23   #22
Мalta еriği
/

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selection Mesajı Göster
Bu iklim olayına hiç aklım ermiyor , belkide biraz tuhaf bir detaya takılıyorum ama , misal adana çok sıcak ve inanılmaz derecede bunaltıcı bilenler bilir , acaba ekvatora daha yakın tropikal bölgelerde iklimler daha da bunlatıcımıdır? Eğer öyleyse insanlar nasıl hayatlarını devam ettiriyorlar acaba?
Hayır genellikle bulutlu ve parçalı bulutlu olduğu için güneşi kırmaktadır, dolayısı ile tropikal ve ekvatoral bölgeler serindir. Birde bu iklimler, çoğu zaman yağışlı olması nedeniyle serinliğini muhafaza edebiliyorlar, şey gibi düşünün, nasıl iç anadoluda ağustosta iki gün yağışlı geçince hava serinliyorsa onun gibi bişey...

Çöller mesela sıcak olarak bilinir, lakin nem oranı çok düşün olduğu için sıcaklık pek rahatsız etmez.

Akdeniz iklimi ve Karasal iklimler kışın dondurucu, yazın ise yakıcıdır, ne tropikal iklime benzer, ne ekvatoral iklime, ne de çöl iklimine benzer.

Adanaya haziranda gitmiştim tam bir cehennem, mesela, inanın haziranda medine ve mekke bile, adana kadar rahatsız etmiyor, adanada yaşayanlara sabırlar diliyorum. Mekke ekvatora çok daha yakın ama adana ekvatora çok uzak lakin daha bunaltıcı bir sıcak iklime sahiptir. Antalya, Urfa, Muğla, Hatay, Mersin oralar nasıldır o da ayrı bir muamma...

Мalta еriği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön